top of page
Uksed

Uksed

Lisaks akendele toodame ja paigaldame plastuksi. Ukse mõõdud teeme vastavalt kliendi vajadustele. Ukse välisilmele on palju võimalusi värvivaliku, postide, klaasi ja plasttäidise kombineerimisega, kleebitavate liistude ja dekoratsioonielementidega ning avanemine. Välisilme saab klient oma soovi ja vajaduste järgi täielikult ise valida. Kõiki uksi saab valmistada ühe ukselehega kui ka kahepoolseid. Soovi korral pakume ka transpordi-, paigaldus- ja viimistlusteenust üle terve Eesti.

Uksed jagunevad:

 • Rõduuksed, enamasti sisseavanevad, avatavad-suletavad ühelt poolt. Avaneva osa profiili laius alates 68 mm. Avatav tuulutuseks ülaservast. 

 • Terrassiuksed, väljaavanevad, enamasti avatavad-suletavad ühelt poolt, Avaneva osa profiili laius 94 mm BrilliantDesign70 ja 106 mm Syneo profiilisüsteemi puhul. Tuulutusse avamine erijuhul.

 • Välisuksed enamasti väljaavanevad, avatavad-suletavad ja võtmega lukustatavad mõlemalt poolt. Avaneva osa profiili laius 120 mm BrilliantDesign70 ja 116 mm Syneo profiilisüsteemi puhul. Lengi alaosas külmakatkestusega alumiiniumlävepakk. Ülaservast tuulutusasendit ei ole. Sobib nii elu kui ärihoonetele peasissekäiguks, vaheukseks, terrassiukseks.

Kõigile uksetüüpidele pakume lisavarustusena tuuleriivi-fiksaatorit, kahepoolset käepidet,  lukustusmehhanismi, lävepakku, sulgureid, disainkäepidemeid, putukavõrke, ventilatsiooniklappe jmt.

 • Lükanduksed kasutatakse enamasti terrassiuksena aga ka kõrvalhoone, külalistemaja, saunahoone jne peauksena. Lükanduksi on pakume kolme tüüpi Synego HST, Synego SLIDE ja PSK. Lükandukse välimuselt esimene erinevus hingedel ustega on suurem käepide, paksem leng ja suur avatav osa. Enamasti avatakse lükanduksed siseküljelt kuid lisavarustusena on lihtsalt ja väikese kuluga paigaldatav lukk kahepoolse käepidemega.

  • HST (Hebe Schiebe Tür) avatav osa veereb otse lävepaku peal, võimalik on süvistatada lävepakk põrandasse ja viia põrandaga samasse tasapinda, nii et põrandast kõrgemal on vaid rulliku juhtsiin 6 mm läbimõõduga. HST võimaldab valmistada väga suuri elemente 10 x 2,7m . HST on neist kolmest mugavaim kasutada ja avatav väga sujuvat. Hind on vastavalt kalleim.

  • SLIDE liigub lävepakule kinnitatud siinil. Alumine osa jääb põrandast minimaalselt 35 mm kõrgemale. Maksimaalne elemendi mõõt on 4,5 x 2,6 m. On mugav kasutada ja keskmise hinnaga.

  • PSK (Pull and Slide) põhineb rõduukse profiilil, kui tavaline rõduukse raam avaneb pöördhingedel siis PSK avaneb lengist väja siinil veerevatele hingedele. Avamisel ja sulgemisel raami lengist välja liikumist lihtsustab käepideme keeramisega toimiv mehhanism. Kasutamine on mõnevõrra vähem mugava kui HST ja SLIDE. PSK eeliseks on tavarõduuksele sarnane tuulutusvõimalus ülaservast ja teiste tüüpidega võrreldes oluliselt madalam hind. Lävepakk jääb põrandast vähemalt 68 mm kõrgemale.

Kõigile lükanduksetüüpidele pakume lisavarustusena lukustusmehhanismi ja putukavõrke. Suurte avatavate osade liigutamine on motoriseeritav. 

Lükanduksi nimetatakse ka liugusteks, sama profiilisüsteemiga saab teha ka lükandakna nii et täpsem nimetus oleks ehk lükandsüsteem. 

PVC uksed on populaarsed tänu oma mugavusele nii käsitelmisel kui hooldusel, vastupidavusele ja soojapidavusele ehk üldisele optimaalsusele meie kliimavöötmes. Hind võib olla mõnevõrra kallim kui lihtne standardmõõdus uks suures ehitustarvikute poes kuid soojapidavus ja vastupidavus kaaluvad selle üles. Erimõõdus uste valmistamine on plastukse puhul väga lihtne kuna iga uks valmistatakse käsitööna.

Kvaliteetaken kasutab uste valmistamiseks REHAU ukseprofiile ja Euroopa moodsaimate tehaste GU ja Siegenia metallsuluseid ning lävepakke, mis on kõrgekvaliteedilised ja samas hea hinnaga, ning sobivad hästi Eesti kliimasse.

Lisaks headele hindadele püüame pakkuda sõbralikku ja kiiret teenindust.

Kui on küsimusi või soov tellida, kirjutage ja helistage meile. Päring on võimalik esitada ka läbi meie hinnapäringusüsteemi.

Miks valida PVC uksed?

 • ilmastikukindlad

 • soojapidavad

 • helikindlad

 • energiasäästlikud

 • kergelt hooldatavad

 • lihtsalt kasutatavad

Valige sobiv uks

pd-uk-d009-299788-0-299788.jpg
bottom of page