top of page
Aknad

Kvaliteetaken OÜ-s toodame ja paigaldame plastaknaid. Akna mõõdud, avamismeetodid ja välimuse teeme vastavalt kliendi vajadustele. Akna välisilmet on võimalik kujundada valides sobiva akna osade asetuse, mida saab täita klaasi või plasttäidisega, õiges värvis profiili ja käepideme. Klaasile ja plasttäidisele on võimalik disaini eesmärgil juurde lisada ka kleebitavad iluliistud. PVC aknad on kindel valik tänu heale hinnale, mugavusele nii käsitlemisel kui hooldusel, vastupidavusele ja soojapidavusele ehk üldisele optimaalsusele meie kliimavöötmes.  Kvaliteetaken kasutab akende valmistamiseks REHAU aknaprofiile ja Gretsch-Unitas metallsuluseid, mis on kõrgekvaliteedilised ja samas hea hinnaga. Meie paigaldatud akendele pakume garantii 5 aastat, sealjuures nõuetekohaselt hooldatud sulustele (avamismehhanismid) 10 aastat. Ka garantiiaja läbi saanud akende puhul püüame probleemid alati lahendada. Soovitame aknaid kindlasti vastavalt juhendile hooldada. Akna toimivus algab õigest paigaldusest, seetõttu soovitame tellida Kvaliteetaken OÜ professionaalse paigalduse. Kui otsustate paigalduse ise organiseerida veenduge, et teie paigaldaja teab, mida ta teeb ja et ta on võimeline vastutama oma töö eest ka pärast akende kasutuselevõttu garantiiaja jooksul. Aknaid on võimalik meilt tellida helistades, kirjutades või kasutades meie hinnapäringusüsteemi. Soovi korral on võimalik meilt tellida ka mõõtmis-, transpordi-, paigaldus- ja viimistlusteenust.

Akna mõõdud

Põhilised mõõdud, mida tellimisel vaja teada, on akna-augu laius ja kõrgus.

 

Lõplik aken ise augu mõõtudest veidi erineb, kuna on vaja jätta ruumi akna kinnitamiseks ja ümbruse isolatsioonivahuga täitmiseks.

 

Akna osade ja muude dekoratiivelementide mõõdud võime aidata teil üldmõõtude põhjal valida. 

 

Mõõtmisteenust on võimalik meilt ka tellida.

Akna-augu mõõtmine

Profiilid

Akna profiil sulatatakse kokku, vastavalt tellimusele, ühtseks raamiks. 

Akna profiile leidub pea igas toonis ja erinevate pealistekstuuridega nagu näiteks sabrulised puitu ja metalli meenutavad pealispinnad või ülisiledad plast-pealispinnad.

Kvaliteetaken kasutab akende tootmisel Rehau Synego 80 mm, EuroDesign ja BrilliantDesign 70 mm paksuseid profiile. Valik seisneb soojuspidavusnõuetes ja hinnaerinevuses.

Avanemine

Akende eri osi on võimalik teha, vastavalt soovile, avanevateks.

Akna osad võivad avaneda nii sisse kui ka välja, avanevate osade hinged kinnitatakse üldiselt akna välisraami külge.

Tavalisemad avanemismeetodid on paremalt või vasakult, ning tuulutusasend ülevalt. Avanemine paremalt või vasakult tähendab ka seda, et käepide asetseb siis vastavalt akna paremal või vasakul küljel. Võimalus on tellida ka lükandaken.

Aken võib avaneda nii sisse kui ka välja. Lükandakna puhul külgedele.

Kuidas akna osad avanevad tuleb otsustada hoone enda järgi.

Klaas

Akendesse paigaldatakse kas kahe- või kolmekordne klaas, valik seisneb selles kui soojuskindel peab aken olema.

Eesmärgiga päikesesoojuse sissepääsemist hoonesse vähendada on võimalik tavaklaasi asemel kasutada päikesekaitsega toonklaasi. Toonklaasi võib valida ka välimuse pärast.

Turvalisuse tõstmiseks on võimalik paigaldada aknasse ka karastatud klaas.

Privaatsuse säilitamiseks saunades, toalettides jne, soovitame kasutada sealsetes akendes jääklaasi, kuna jääklaasist kumab küll valgus läbi, aga midagi muud pole võimalik temast läbi näha.

Lisad

Pakume akendele veel lisaks võimaluse valida sobiva värvi ja disainiga käepidemeid ning lukustussüsteeme. 

Klaasidele ja plasttäidistele on võimalik disaini eesmärgil lisada iluliistud, et saavutada akna soovitud välisilme.

Et ka suvel saaks igal ajal akna tuulutusasendisse jätta soovitame aknale lisaks tellida putukavõrgu.

Klaaspaketi lisaks on võimalik valida ka termovaheliistu, mis tõstab akna üleüldist soojuspidavust.

Veel on meilt võimalik tellida ka paljudes eri toonides aknalaudu ja veeplekke.